Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

KRRiT zakaże ważnych transmisji w płatnych telewizjach

Finanse

Mistrzostwa świata w siatkówce, zawody w skokach narciarskich, najważniejsze zawody lekkoatletyczne oraz inne ważne zawody sportowe mają zostać wpisane przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji na listę wydarzeń, które mogą być transmitowane tylko w bezpłatnych kanałach telewizyjnych. Obecnie na tej liście są mecze piłki nożnej – poza towarzyskimi – oraz igrzyska olimpijskie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/None/krrit-chce-darmowych-transmisji-z-waznych-wydarzen-sportowych_a17475

Udostępnij

Z każdym rokiem trudniej będzie o kredyty hipoteczne

Finanse boom kredytowy kredyty hipoteczne wkład własny

Minimalny wkład własny przy kredycie hipotecznym w tym roku musi wynieść 5 proc. wartość domu czy mieszkania. Zgodnie z przepisami w przyszłym roku minimalny wkład własny wynosić będzie musiał 10 proc., w roku 2016 15 proc., a w roku 2017 20 proc. Zdaniem specjalistów tak wysoki wkład własny może załamać rynek kredytów hipotecznych. Obecnie sprzedaż kredytów hipotecznych jest wyższa od zanotowanej w czasie boomu kredytowego w roku 2007.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.onet.pl/czas-ucieka-od-stycznia-banki-zazadaja-wiecej,18858,5655867,1,fotoreportaze-detal-galeria

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.onet.pl/czas-ucieka-od-stycznia-banki-zazadaja-wiecej,18858,5655867,1,fotoreportaze-detal-galeria