Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

KRRiT zakaże ważnych transmisji w płatnych telewizjach

Finanse

Mistrzostwa świata w siatkówce, zawody w skokach narciarskich, najważniejsze zawody lekkoatletyczne oraz inne ważne zawody sportowe mają zostać wpisane przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji na listę wydarzeń, które mogą być transmitowane tylko w bezpłatnych kanałach telewizyjnych. Obecnie na tej liście są mecze piłki nożnej – poza towarzyskimi – oraz igrzyska olimpijskie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/None/krrit-chce-darmowych-transmisji-z-waznych-wydarzen-sportowych_a17475

Udostępnij

Z każdym rokiem trudniej będzie o kredyty hipoteczne

Finanse boom kredytowy kredyty hipoteczne wkład własny

Minimalny wkład własny przy kredycie hipotecznym w tym roku musi wynieść 5 proc. wartość domu czy mieszkania. Zgodnie z przepisami w przyszłym roku minimalny wkład własny wynosić będzie musiał 10 proc., w roku 2016 15 proc., a w roku 2017 20 proc. Zdaniem specjalistów tak wysoki wkład własny może załamać rynek kredytów hipotecznych. Obecnie sprzedaż kredytów hipotecznych jest wyższa od zanotowanej w czasie boomu kredytowego w roku 2007.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.onet.pl/czas-ucieka-od-stycznia-banki-zazadaja-wiecej,18858,5655867,1,fotoreportaze-detal-galeria

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.onet.pl/czas-ucieka-od-stycznia-banki-zazadaja-wiecej,18858,5655867,1,fotoreportaze-detal-galeria