Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

71. Festiwal Filmowy w Wenecji: Lwy rozdane

Nieistotne

Złotego Lwa otrzymał film 71-letniego szwedzkiego reżysera Roya Anderssona „Egzystencjalne refleksje gołębia siedzącego na gałęzi”. Srebrnego Lwa za najlepszą reżyserię odebrał 77-letni Andriej Konczałowski za „Białe noce listonosza”. Wielką Nagrodę Jury zdobył duńsko-fińsko- brytyjsko-indonezyjski dokument „The Look of Silence” Joshuy Oppenheimera, druga część filmu o zamordowaniu w Indonezji w 1965 roku od miliona do dwóch milionów ludzi podejrzanych o komunizm.

Nagrody 71. festiwalu
Złoty Lew: Roy Andersson – „Egzystencjalne refleksje gołębia siedzącego na gałęzi”
Srebrny Lew za reżyserię: Andriej Konczałowski – „Białe noce listonosza”
Wielka Nagroda Jury: Joshua Oppenheimer – „The Look of Silence”
Puchar Volpi dla aktorki: Alba Rohrwacher – „Hungry Hearts
Puchar Volpi dla aktora: Adam Driver – „Hungry Hearts”
Nagroda im. Marcello Mastroianniego dla młodego aktora lub aktorki: Romain Paul – „Le dernier coup de marteau”
Nagroda za Scenariusz: Rakhshan Bani Etemad i Farid Mostafavi – „Tales” Iran
Nagroda Specjalna Jury: Kaan Müjdeci – „Sivas”

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/wenecja-docenila-weteranow-kina,465842.html

Udostępnij

Ukraińska „ściana” zamiast muru berlińskiego

Nieistotne granica projekt „Ściana” rosja ukraina Ukraina Rosja

Dwumetrową siatkę z drutem kolczastym na górze na całej granicy ukraińsko-rosyjskiej , miejscami siatka będzie pod napięciem, poza tym rowy wypełnione wodą, pola minowe, a co 20 km wieże obserwacyjne z detektorami ruchu, przewiduje ukraiński projekt „Ściana”. Rząd Ukrainy na swoim profilu Facebooka opublikował projekt odgrodzenia się od Rosji. Ukraina zamierza poprosić Unię Europejską o pomoc w finansowaniu i projektowaniu granicznych instalacji.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/rowy-z-woda-siatka-pod-napieciem-projekt-sciana-odgrodzi-ukraine-od-rosji,465734,s.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/rowy-z-woda-siatka-pod-napieciem-projekt-sciana-odgrodzi-ukraine-od-rosji,465734,s.html