Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rosja zakłada nową stałą bazę wojskową w Arktyce

Świat

Fregata, dwa okręty desantowe, tankowiec, holownik i okręt ratunkowy płyną z portu Siewieromorsk w kierunku Wyspy Kotielnyj w archipelagu Wysp Nowosybirskich. Powstaje tam nowa baza rosyjskiej Floty Północnej. Poza okrętami na wyspie stacjonować będzie lotnictwo, korzystając z lotniska zbudowanego jeszcze w czasach ZSRR. W bogatej w naturalne złoża Arktyce ścierają się interesy Rosji, USA i państwa skandynawskich. Poza tym zaczyna się tam rozwijać żegluga między Europą a Pacyfikiem.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/468986,rosja-tworzy-baze-wojskowa-w-arktyce-chce-kontrolowac-polnocna-droge-morska.html

Udostępnij

Estoński funkcjonariusz porwany przez Rosjan

Świat estonia federalna służba bezpieczeństwa fsb porwanie prowokacja rosja

Porwany do Rosji z okolic punktu kontrolnego Luhamaa na granicy estońsko-rosyjskiej został wczoraj rano funkcjonariusz estońskiej Służby Bezpieczeństwa Wewnętrznego, twierdzą władze Estonii. Według agencji BNS napastnicy wtargnęli z terytorium Rosji, zagrozili mu bronią i siłą uprowadzili. Federalna Służba Bezpieczeństwa Rosji oznajmiła natomiast, że funkcjonariusz estońskiej Służby Bezpieczeństwa Eston Kohver został zatrzymany w Rosji w okolicach Pskowa, Miał pistolet, 5 tysięcy euro, sprzęt do nagrywania i instrukcje dotyczące zbierania informacji wywiadowczych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-czlowiek-estonskich-sluzb-porwany-do-rosji-moskwa-ma-wlasna-,nId,1496307

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-czlowiek-estonskich-sluzb-porwany-do-rosji-moskwa-ma-wlasna-,nId,1496307