Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Dziś Narodowe Czytanie, tym razem „Trylogia”

Polska

Aż w 1532 miejscach w Polsce odbywa się dziś Narodowe Czytanie. Zainaugurował je w południe w Ogrodzie Saskim prezydent Bronisław Komorowski. Pierwsze Narodowe czytanie odbyło się z inicjatywy prezydenta w 2012 roku, w 60 miejscach czytany był „Pan Tadeusz”. „Zemsta” czytana była w zeszłym roku w ponad 700 miejscach.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/kultura/news-cala-polska-czyta-trylogie,nId,1496399#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Udostępnij

Spokojnie, to tylko malaria

Polska Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej ebola ebola w polsce malaria media nieprawdziwa informacja

Z podejrzeniem zakażenia wirusem Ebola trafił Do Szpitala Zakaźnego w Gdańsku Nigeryjczyk, który przed tygodniem wrócił z Afryki, podały wczoraj wieczorem media. Miał zgłosić się do Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, zbadany i przewieziony do szpitala w Gdańsku.
W rzeczywistości Nigeryjczyk okazał się czarnoskórym Polakiem urodzonym i wychowanym w Polsce, u którego w Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej lekarze zdiagnozowali malarię.
Media wielokrotnie informowały o stwierdzeniu lub podejrzeniu zakażenia wirusem Ebola w Europie, a potem okazywało się, że to nieprawdziwa informacja. Po raz pierwszy fałszywe doniesienia dotyczyły Polski.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/kuba-kaluga/blogi/news-panstwo-polskie-znow-zaistnialo-po-raz-kolejny-tylko-teorety,nId,1496336

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/kuba-kaluga/blogi/news-panstwo-polskie-znow-zaistnialo-po-raz-kolejny-tylko-teorety,nId,1496336