Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Warzywa i owoce z Francji jadą do Rosji jako marokańskie

Gospodarka

Z Francji wysyłane są do Maroka, które nie jest dotknięte rosyjskim embargiem, tam dostają miejscowe etykiety i wysyłane są do Rosji już jako produkty marokańskie. Przewodniczący związku zawodowego producentów warzyw Jacques Rouchausse protestuje przeciw temu sposobowi, uważając, że na dłuższą metę jest szkodliwy, informuje „Bankier.pl”.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Francja-sprytnie-omija-rosyjskie-embargo-na-warzywa-3195307.html

Udostępnij

Unia zablokuje działania rosyjskich koncernów naftowych

Gospodarka Gazprom Gazprom Neft koncerny naftowe morze arktyczne odwierty rosja Rosnieft saipem sankcje Technip UE ukraina Unia Europejska

w których rząd rosyjski ma ponad 50 proc. udziałów i które mają aktywa warte ponad bilion rubli czyli około 27 mld dolarów. Sankcje dotkną Rosnieftu, spółkę zależną Gazpromu – Gazprom Neft, mogą też objąć Transneft, największą na świecie spółkę zajmującą się transportem ropy, pisze dziennik „Financial Times”.
Unia zakaże też firmom z Europy, twierdzi dziennik, wspólnych odwiertów w Morzu Arktycznym w poszukiwaniu ropy. Największe z nich to francuski koncern Technip i włoski Saipem.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/najsilniejsze-uderzenie-w-rosje-sankcje-na-spolki-naftowe_a17511

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/najsilniejsze-uderzenie-w-rosje-sankcje-na-spolki-naftowe_a17511