Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

NATO: szpica zamiast baz, następny szczyt w Warszawie

Polska

Międzynarodową grupę wojsk szybkiego reagowania stworzy NATO zamiast baz rozmieszczonych w Polsce, Rumunii, Bułgarii i krajach bałtyckich. Grupa z dowództwem w Szczecinie, złożona z około 5 tysięcy żołnierzy ma być zdolna do walki w obronie wschodniej granicy NATO w dwa do pięciu dni od ogłoszenia zagrożenia.
– Osiągnęliśmy bardzo wiele w dziedzinie obrony wschodniej flanki NATO – ocenił tę decyzję prezydent Bronisław Komorowski i oficjalnie zaprosił na następny szczyt NATO, który za dwa lata ma się odbyć w Warszawie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/468937,nastepny-szczyt-nato-w-warszawie-postana-sly-szybkiego-reagowania.html

Udostępnij

Siatkarze zwyciężają, kibice nie mogą oglądać transmisji

Polska Mistrzostwa świata w siatkówce Polacy polkomtel polsat płatne transmisje reprezentacja polski reprezentacja wenezueli siatkówka wenezuela zwycięstwo

„Masakrą pod siatką” nazwał zwycięstwo reprezentacji Polski nad drużyną Wenezueli portal „Sport.pl”. Trzysetowy mecz mistrzostw świata w siatkówce, w którym rywale Polaków zdobyli zaledwie 47 punktów trwał tylko godzinę i dwanaście minut. Nasza reprezentacja wygrała kolejne sety do 20, do 13 i do 14. Pod internetowymi doniesieniami o meczu i o zwycięstwie dominują komentarze internautów pełne oburzenia tym, że transmisje oglądać można jedynie w płatnej telewizji, do której wielu Polaków, szczególnie z małych miejscowości, nie ma dostępu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.sport.pl/siatkowka/1,106368,16587726,MS_siatkarzy__Polska___Wenezuela__czyli_masakra_pod.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.sport.pl/siatkowka/1,106368,16587726,MS_siatkarzy__Polska___Wenezuela__czyli_masakra_pod.html