Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ukraina: trwa bitwa o Mariupol (film i mapa)

Świat

Wybuchają rakiety Grad. Ostrzał artyleryjski i eksplozje bomb słychać od wczesnych godzin rannych w Mariupolu na południowym wschodzie Ukrainy. Trwa natarcie wojsk rosyjskich. Wokół miasta wspomagane przez mieszkańców okopały się ukraińskie wojska znacznie gorzej uzbrojone niż Rosjanie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/batalion-azow-nacieramy-w-strone-nowoazowska-wreszcie-dotarlo-regularne-wojsko,465337,s.html

Udostępnij

Zagrożenia to Rosja i dżihad: Szczyt NATO ogłosi decyzje

Świat dżihad nato państwo islamskie rosja sojusz atlantycki szczyt nato ukraina

Stałą obecność żołnierzy NATO w Polsce, Bułgarii, Rumunii i państwach bałtyckich wzmacniającą obronny potencjał wschodniej flanki sojuszu atlantyckiego ma dziś ogłosić NATO. Wprawdzie nie będzie baz, ale rotacyjne ćwiczenia i magazyny mają je zastąpić pokazując Rosji, że pakt będzie bronić krajów do niedawna podporządkowanych sowieckiemu imperium. Ukraina dostanie 15 mln euro na zwiększenie bezpieczeństwa, a szczyt poprze państwa, które zechcą jej udzielić pomocy wojskowej. Dziś, drugiego dnia obrad, NATO zdecyduje też jak reagować na rosnące zagrożenie państw sojuszu przez coraz lepiej zorganizowanych islamskich fanatyków.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16720042/szczyt-nato-dzis-zapadna-kluczowe-decyzje-dla-polski

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16720042/szczyt-nato-dzis-zapadna-kluczowe-decyzje-dla-polski