Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Przesyłanie informacji pomiędzy mózgami jest możliwe

Nauka i Technologie

Dwie osoby, odległe od siebie o 8 tys. kilometrów, mogą przesyłać sobie informacje z mózgu do mózgu, ale za pośrednictwem Sieci. Naukowcy, biorący udział w eksperymencie stworzyli interfejs, który odczytuje fale mózgowe nadawcy, a następnie przekształca je do postaci danych, które mogą zostać przesłane przez Internet.

Odbiorca widzi komunikat w postaci zaburzeń obrazu, przypominających błyski światła, a precyzja odczytu przesyłanych w taki sposób komunikatów sięga 90 proc. Rozwiązanie to może w przyszłości znaleźć zastosowanie jako sposób komunikacji z osobami, które pozostając świadome, utraciły możliwość komunikowania się w inny sposób.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://whatnext.pl/informacje-przesylane-mozgu-mozgu/

Udostępnij

Zwierzęta, które mają tylko żołądek i skórę

Nauka i Technologie Australia Dendrogramma ocean PLOS One zwierzęta

a najbliższe pokrewieństwo łączy je ze stworzeniami wymarłymi 600 mln lat temu odkryli naukowcy w oceanie. Z kształtu przypominają grzyby, ale naukowcy nie wiedzą jak je zaklasyfikować, poza tym, że uznali je za zwierzęta i wyodrębnili dwa gatunki: Dendrogramma enigmatica i Dendrogramma discoides. Próbki zawierające dziwne istoty zostały wprawdzie pobrane u wybrzeży Australii aż 30 lat temu, ale wyniki badań nad nimi, składające się głównie z pytań, a nie odpowiedzi, opublikowane zostały dopiero teraz w naukowym czasopiśmie PLOS One.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://nauka.newsweek.pl/dendrogramma-enigmatica-nowy-gatunek-odkryty-w-australii-newsweek-pl,artykuly,347040,1.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://nauka.newsweek.pl/dendrogramma-enigmatica-nowy-gatunek-odkryty-w-australii-newsweek-pl,artykuly,347040,1.html