Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Zwierzęta, które mają tylko żołądek i skórę

Nauka i Technologie

a najbliższe pokrewieństwo łączy je ze stworzeniami wymarłymi 600 mln lat temu odkryli naukowcy w oceanie. Z kształtu przypominają grzyby, ale naukowcy nie wiedzą jak je zaklasyfikować, poza tym, że uznali je za zwierzęta i wyodrębnili dwa gatunki: Dendrogramma enigmatica i Dendrogramma discoides. Próbki zawierające dziwne istoty zostały wprawdzie pobrane u wybrzeży Australii aż 30 lat temu, ale wyniki badań nad nimi, składające się głównie z pytań, a nie odpowiedzi, opublikowane zostały dopiero teraz w naukowym czasopiśmie PLOS One.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://nauka.newsweek.pl/dendrogramma-enigmatica-nowy-gatunek-odkryty-w-australii-newsweek-pl,artykuly,347040,1.html

Udostępnij

Podlodowe jeziora Antarktydy są pełne życia

Nauka i Technologie Antarktyda bakterie kosmos Poszukiwania życia Wissard Źródła energii

Setki metrów pod powierzchnią lodu, w ciemnościach i ujemnej temperaturze żyje ponad 4 tys. gatunków bakterii. 10-letni projekt badawczy Wissard (Whillans Ice Stream Subglacial Access Research Drilling) udowodnił istnienie bogatych ekosystemów w miejscach gdzie na pozór nie ma warunków do życia.

Ponieważ brakuje tam energii słonecznej, źródłem energii dla bakterii są sole amonowe, azotany i siarczki, pochodzące z pyłu, jaki dostaje się do wody ze ścieranych przez lodowiec skał. Woda, mimo ujemnej temperatury, nie zamarza ze względu na panujące tam ciśnienie.

Zdaniem badaczy, wśród których jest również Polak, prof. Sławomir Tułaczyk, warunki panujące pod lodami Antarktydy mogą być zbliżone do tych, jakie występują na niektórych ciałach niebieskich, jak księżyc Jowisza, Europa, czy księżyc Saturna, Enceladus.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=nauka&idNewsComp=&filename=&idnews=176311&data=&status=biezace&_CheckSum=-1493421135

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=nauka&idNewsComp=&filename=&idnews=176311&data=&status=biezace&_CheckSum=-1493421135