Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Samochody, windsurfing: Stadion Narodowy przynosi zyski

Gospodarka

Zawody Pucharu Świata w windsurfingu rozpoczynają się dziś na Stadionie Narodowym wypełnionym 3 milionami litrów wody i owiewanym sztucznym wiatrem z wielkich wentylatorów. Po windsurfingu będą rajdowe pokazy samochodowe, potem mecze piłki nożnej, a na koniec roku, zimą lodowiska dla publiczności. Już w pierwszym kwartale tego roku stadion przyniósł zyski, zarządzająca stadionem spółka PL.2012+ nie przewiduje pobierania żadnych dotacji państwowych czy samorządowych w tym roku, bo Narodowy zarobi na siebie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Stadionowe-imprezy-daja-zyski-7217792.html

Udostępnij

PKP Intercity kupuje 10 lokomotyw spalinowych z Bydgoszczy

Gospodarka kontrakt lokomotywy lokomotywy spalinowe pesa pkp intercity pociągi pociągi elektryczne

Kontrakt wart 131,2 mln zł brutto przewidujący budowę 10 lokomotyw do 15 października przyszłego roku i 12-letni serwis podpisały Pesa Bydgoszcz i PKP Intercity. Lokomotywy będą jeździć z prędkością do 140 km na godzinę. PKP Intercity pozyskało na lokomotywy 94 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 (POIiŚ).
Jak pisaliśmy w maju Pesa buduje już dla PKP Intercity 20 nowoczesnych pociągów elektrycznych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/819940,pesa-wyprodukuje-10-lokomotyw-dla-pkp-intercity-pojada-z-predkoscia-140-km-h.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/819940,pesa-wyprodukuje-10-lokomotyw-dla-pkp-intercity-pojada-z-predkoscia-140-km-h.html