Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Na zachodzie Polski zarabia się lepiej niż na wschodzie

Finanse

i to o 25 proc. Wynagrodzenia brutto we wschodniej części Polski wynosiły w ubiegłym roku przeciętnie 3200 zł, a w zachodniej – 4000 zł. Ogólnopolskie Badania Wynagrodzeń 2013 przeprowadziła firma Sedlak&Sedlak. Wschodnie województwa objęte badaniami to: podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie. Na zachodzie Polski badania przeprowadzone zostały w województwach zachodniopomorskim, lubuskim, dolnośląskim, wielkopolskim oraz opolskim.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Wynagrodzenia-na-wschodzie-i-zachodzie-Polski-3193714.html

Udostępnij

RPP: stopy procentowe bez zmian, obniżka odłożona

Finanse deflacja inflacja prezes NBP rada polityki pieniężnej stopy procentowe

Główna stopa referencyjna nadal wynosi 2,5 proc.; analitycy spodziewali się właśnie takiej decyzji Rady Polityki Pieniężnej. Stopy mogą zostać obniżone w październiku, zapowiedział jednak na konferencji prasowej po wczorajszym posiedzeniu RPP prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka. – Postanowiliśmy poczekać na kolejna porcję danych miesięcznych – wyjaśnił. Jego zdaniem Rada obniży stopy, jeśli dane będą potwierdzać osłabienie koniunktury gospodarczej, a co za tym idzie duże prawdopodobieństwo utrzymania się bardzo niskiej inflacji.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://waluty.onet.pl/belka-obnizki-stop-sa-bardzo-prawdopodobne-rpp-juz,18529,5655387,1,news-detal

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://waluty.onet.pl/belka-obnizki-stop-sa-bardzo-prawdopodobne-rpp-juz,18529,5655387,1,news-detal