Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rosjanie szukają w Internecie zaginionych żołnierzy

Świat

Zdjęcia i dane dotyczące rosyjskich żołnierzy, których los jest nieznany przyjaciele oraz rodziny zamieszczają na nowopowstałej stronie LostIvan.ru. Są też wpisy opowiadające o poległych, na przykład opatrzona zdjęciem informacja „Aleksiej Aleksiejew. Zabity w ataku na ukraiński konwój wojskowy pod antracytem”. Strona jest ciągle aktualizowana. Dziś o godzinie 10:43 było na niej wymienionych 101 poległych lub zaginionych rosyjskich żołnierzy.
Oficjalnie władze Rosji zaprzeczają, że ich wojska walczą na Ukrainie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/zaginiony-iwan-poszukuje-rosyjskich-zolnierzy-na-ukrainie,464889,s.html

Udostępnij

Francja zawiesiła przekazanie Rosji desantowego Mistrala

Świat Francja mistral okręty desantowe rosja ukraina

Obsadzony przez rosyjską załogę okręt desantowy typu Mistral miał odpłynąć z Francuskiej stoczni do Rosji już za miesiąc. W przeddzień szczytu NATO Francja uległa naciskom i zawiesiła przekazanie Rosji pierwszego z dwóch zamówionych okrętów. „Prezydent uznał, że mimo perspektywy zawieszenia broni na Ukrainie (…) warunki, w których Francja mogłaby zezwolić na dostarczenie pierwszego okrętu desantowego, nie zostały jeszcze spełnione”, brzmi oficjalne oświadczenie. „Władywostok” – tak nazywa się pierwszy z dwóch zamówionych przez Rosję bliźniaczych okrętów – może przewieźć 700 żołnierzy, 16 śmigłowców bojowych i 50 pojazdów opancerzonych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Francja-nie-dostarczy-Rosji-okretu-3194205.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Francja-nie-dostarczy-Rosji-okretu-3194205.html