Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Francja zawiesiła przekazanie Rosji desantowego Mistrala

Świat

Obsadzony przez rosyjską załogę okręt desantowy typu Mistral miał odpłynąć z Francuskiej stoczni do Rosji już za miesiąc. W przeddzień szczytu NATO Francja uległa naciskom i zawiesiła przekazanie Rosji pierwszego z dwóch zamówionych okrętów. „Prezydent uznał, że mimo perspektywy zawieszenia broni na Ukrainie (…) warunki, w których Francja mogłaby zezwolić na dostarczenie pierwszego okrętu desantowego, nie zostały jeszcze spełnione”, brzmi oficjalne oświadczenie. „Władywostok” – tak nazywa się pierwszy z dwóch zamówionych przez Rosję bliźniaczych okrętów – może przewieźć 700 żołnierzy, 16 śmigłowców bojowych i 50 pojazdów opancerzonych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Francja-nie-dostarczy-Rosji-okretu-3194205.html

Udostępnij

Barack Obama: Estonia nigdy nie będzie osamotniona

Świat barack obama estonia kraje bałtyckie litwa lotwa prezydent USA

– Nie może być żadnego porozumienia z Rosją, dopóki Moskwa będzie wysyłała na Ukrainę żołnierzy przebranych za separatystów – powiedział prezydent USA Barack Obama podczas wizyty w Estonii. Przyjazd prezydenta Stanów Zjednoczonych do Tallina w przeddzień szczytu NATO jest sygnałem, że USA wywiązuje się z sojuszniczych zobowiązań. Plan wizyty przewiduje spotkanie Baracka Obamy z prezydentem Estonii Toomasem Hendrikiem Ilvesem oraz premierem Taavi Roivasem. A następnie rozmowy z trzema przywódcami krajów bałtyckich: prezydent Litwy Dalii Grybauskaite, prezydentem Łotwy Andrisem Berzinszem oraz prezydentem Estonii Toomasem Ilvesem. Jest to druga wizyta prezydenta USA w Estonii; w 2007 roku do Tallina przyjechał George W. Bush.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16688689/obama-do-rosji-najpierw-wycofajcie-wojska-z-ukrainy-potem-porozumienie

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16688689/obama-do-rosji-najpierw-wycofajcie-wojska-z-ukrainy-potem-porozumienie