Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Sukces w odchudzaniu nie zależy od rodzaju diety

Nauka i Technologie

Nieważne jaką dietę zastosujemy, ważne jest konsekwentne przestrzeganie jej zaleceń – twierdzą naukowcy z Uniwersytetu McMaster w Ontario oraz Instytutu Badań Chorób Dziecięcych w Toronto. Badacze przeanalizowali przypadki 7 tys. osób, walczących z nadwagą. Okazało się, że choć uczestnicy badania stosowali wiele różnych diet, roczne spadki wagi były bardzo zbliżone.

Jak zauważa prof. Susan Webb z uniwersytetu w Oksfordzie, wiele diet można sprowadzić do kilku uniwersalnych zasad, jak zmniejszenie liczby przyjmowanych kalorii, uregulowanie trybu życia i unikanie wysokoenergetycznego jedzenia. Od rodzaju diety ważniejsze jest zatem jej konsekwentne stosowanie. Którą wybrać? Zdaniem naukowców najlepsza będzie ta, „której przestrzeganie stanowi najmniejsze wyzwanie”.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,16575194,USA_Naukowcy__niewazne__jaka_dieta___wazne__by_jej.html

Udostępnij

Stonehenge było pełnym kręgiem, dowody kryły się w trawie

Nauka i Technologie archeologia Głazy historia Kromlech Przypadek Stonehenge

Dowiedzieliśmy się tego, bo wąż do podlewania trawy wokół kamieni okazał się za krótki i w czasie upałów trawa wyschła. W tych miejscach, w których kiedyś mogły stać głazy nieco bardziej niż w innych. Nieznaczną różnicę w odcieniu trawy zauważył pracownik opiekujący się zabytkiem Tim Dav. Na różnicę odcieni nikt poza nim nie zwrócił uwagi, choć Stonehenge odwiedzają codziennie tłumy turystów.
Być może odkrycie zakończy spory archeologów o to, czy budowniczowie zdołali dokończyć budowlę i zamknąć krąg, czy też porzucili ją.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.theguardian.com/culture/2014/sep/01/stonehenge-dry-spell-grass-perfect-circle

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.theguardian.com/culture/2014/sep/01/stonehenge-dry-spell-grass-perfect-circle