Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Pluton polskich żołnierzy odbędzie ćwiczenia koło Lwowa

Polska

Na ukraińskim poligonie Jaworów jeden pluton 25 Brygady Kawalerii Powietrznej uczestniczyć będzie od 16 do 26 września w międzynarodowych manewrach pod kryptonimem Rapid Trident. Według Reutersa udział w manewrach weźmie ok. 200 żołnierzy USA oraz 1100 żołnierzy Ukrainy, Azerbejdżanu, Wielkiej Brytanii, Kanady, Gruzji, Niemiec, Łotwy, Litwy, Mołdawii, Norwegii, Polski, Rumunii i Hiszpanii. O ćwiczeniach poinformował wczoraj rzecznik Dowództwa Sił Zbrojnych USA w Europie (EUCOM) Gregory Hicks, a udział w nich polskich żołnierzy zapowiedział dziś rzecznik prasowy MON Jacek Sońta.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3561493,polscy-zolnierze-wezma-udzial-w-cwiczeniach-nato-na-ukrainie,id,t.html

Udostępnij

Nowa jednostka NATO ma powstać w Szczecinie

Polska Bazy NATO w Polsce nato pakt atlantycki rosja szczyt nato ukraina wojsko

Kilka tysięcy żołnierzy wojsk lądowych, powietrznych, morskich oraz sił specjalnych utworzy nową jednostkę Paktu Atlantyckiego na stale stacjonującą w Polsce z dowództwem w Szczecinie, informuje TVP Info. Jednostka ma osiągać gotowość do walki w czasie od 48 godzin do najwyżej 5 dni. Podlegać będzie głównodowodzącemu NATO w Europie. O utworzeniu jednostki mają zdecydować uczestnicy szczytu w Walii, a szczegółowe zasady jej finansowania ustalą ministrowie obrony państw NATO w lutym przyszłego roku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16676152/tvp-info-najprawdopodobniej-w-szczecinie-ulokowane-bedzie-dowodztwo-nowej-jednostki-nato-odpowiedz-na-agresje-rosji

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16676152/tvp-info-najprawdopodobniej-w-szczecinie-ulokowane-bedzie-dowodztwo-nowej-jednostki-nato-odpowiedz-na-agresje-rosji