Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Barack Obama: Estonia nigdy nie będzie osamotniona

Świat

– Nie może być żadnego porozumienia z Rosją, dopóki Moskwa będzie wysyłała na Ukrainę żołnierzy przebranych za separatystów – powiedział prezydent USA Barack Obama podczas wizyty w Estonii. Przyjazd prezydenta Stanów Zjednoczonych do Tallina w przeddzień szczytu NATO jest sygnałem, że USA wywiązuje się z sojuszniczych zobowiązań. Plan wizyty przewiduje spotkanie Baracka Obamy z prezydentem Estonii Toomasem Hendrikiem Ilvesem oraz premierem Taavi Roivasem. A następnie rozmowy z trzema przywódcami krajów bałtyckich: prezydent Litwy Dalii Grybauskaite, prezydentem Łotwy Andrisem Berzinszem oraz prezydentem Estonii Toomasem Ilvesem. Jest to druga wizyta prezydenta USA w Estonii; w 2007 roku do Tallina przyjechał George W. Bush.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16688689/obama-do-rosji-najpierw-wycofajcie-wojska-z-ukrainy-potem-porozumienie

Udostępnij

Rozmowa Putina i Poroszenki: ślad porozumienia

Świat Poroszenko prezydent putin rosja separatyści ukraina wojna

„Rezultatem rozmowy jest porozumienie o stałym zawieszeniu broni w Donbasie. Osiągnięto wzajemne porozumienie w kwestii kroków, które umożliwią ustanowienie pokoju”, głosił pierwotnie komunikat zamieszczony na internetowej stronie prezydenta Ukrainy po jego dzisiejszej rozmowie telefonicznej z prezydentem Rosji. Następnie tekst został przeredagowany i mówił już tylko o porozumieniu w kwestii sposobów osiągnięcia zawieszenia broni. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył, że prezydenci „rozmawiali o krokach, które przyczyniłyby się do rozejmu” na wschodzie Ukrainy, bo „Rosja nie może fizycznie zgodzić się na rozejm, ponieważ nie jest stroną konfliktu”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16689050/nie-ma-trwalego-rozejmu-tylko-sposoby-osiagniecia-pokoju-przeredagowano-wpis-na-oficjalnej-stronie-poroszenki

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16689050/nie-ma-trwalego-rozejmu-tylko-sposoby-osiagniecia-pokoju-przeredagowano-wpis-na-oficjalnej-stronie-poroszenki