Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rozmowa Putina i Poroszenki: ślad porozumienia

Świat

„Rezultatem rozmowy jest porozumienie o stałym zawieszeniu broni w Donbasie. Osiągnięto wzajemne porozumienie w kwestii kroków, które umożliwią ustanowienie pokoju”, głosił pierwotnie komunikat zamieszczony na internetowej stronie prezydenta Ukrainy po jego dzisiejszej rozmowie telefonicznej z prezydentem Rosji. Następnie tekst został przeredagowany i mówił już tylko o porozumieniu w kwestii sposobów osiągnięcia zawieszenia broni. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył, że prezydenci „rozmawiali o krokach, które przyczyniłyby się do rozejmu” na wschodzie Ukrainy, bo „Rosja nie może fizycznie zgodzić się na rozejm, ponieważ nie jest stroną konfliktu”.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16689050/nie-ma-trwalego-rozejmu-tylko-sposoby-osiagniecia-pokoju-przeredagowano-wpis-na-oficjalnej-stronie-poroszenki

Udostępnij

Steven Sotloff zamordowany przez islamskich terrorystów

Świat dżihad islamscy terroryści morderca morderstwo państwo islamskie USA wielka brytania

Dżihadyści z Państwa Islamskiego faktycznie zabili 31-letniego amerykańskiego dziennikarza, uprowadzonego w zeszłym roku w Syrii, według analityków film z jego zamordowania zamieszczony w Internecie jest autentyczny. W ubiegłym miesiącu islamiści zabili przed kamerami innego amerykańskiego reportera Jamesa Foleya. Mordercą jest najprawdopodobniej obywatel brytyjski ze wschodniego Londynu. Rządy USA i Wielkiej Brytanii zareagowały na zamordowanie drugiego już dziennikarza oświadczeniami z wyrazami oburzenia.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-egzekucja-dziennikarza-dzihadysci-groza-scieciem-brytyjczyka,nId,1494162

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-egzekucja-dziennikarza-dzihadysci-groza-scieciem-brytyjczyka,nId,1494162