Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Libijscy islamiści zdobyli 11 pasażerskich odrzutowców

Nieistotne

Agencje wywiadowcze krajów zachodnich ostrzegają, że samoloty mogą być użyte do ataków terrorystycznych. O takiej możliwości ostrzegła też telewizja Al Jazeera. Samoloty znajdowały się na zdobytym w sierpniu lotnisku w Trypolisie, nie wiadomo co się z nimi stało, pisze portal „The Washington Free Beacon”. Tunezja i Egipt wstrzymały wszelkie przyloty z libijskich portów lotniczych. Według nieoficjalnych informacji wojska egipskie przygotowują się do interwencji w Libii, żeby zapobiec przejęciu tam władzy przez islamskie ugrupowania terrorystyczne.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-gdzie-sie-podzialy-libijskie-samoloty-pasazerskie,nId,1494340#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Udostępnij

Uber zakazany w Niemczech

Nieistotne belgia delegalizacja Francja frankfurt nad menem Niemcy przedsiębiorstwo taksówkowe sąd uber

Zdelegalizował wczoraj działalność aplikacji Uber w całych Niemczech sąd we Frankfurcie nad Menem. Sąd uznał za niezgodne z prawem to, że Uber oferuje przewozy przez nieprzeszkolonych kierowców w nieprzystosowanych do tego pojazdach. Odtąd za prowadzenie działalności w Niemczech grozi Uberowi 250 tys. euro kary.
Uber jest już zdelegalizowany w Belgii, a związki taksówkarzy walczą o to samo we Francji. W Polsce, w której aplikacja działa od dwóch tygodni, również protestują przeciw niej związki taksówkarzy wytaczając liczne argumenty prawne i skarbowe.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Niemiecki-sad-zdelegalizowal-aplikacje-Uber-3193331.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Niemiecki-sad-zdelegalizowal-aplikacje-Uber-3193331.html