Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Stonehenge było pełnym kręgiem, dowody kryły się w trawie

Nauka i Technologie

Dowiedzieliśmy się tego, bo wąż do podlewania trawy wokół kamieni okazał się za krótki i w czasie upałów trawa wyschła. W tych miejscach, w których kiedyś mogły stać głazy nieco bardziej niż w innych. Nieznaczną różnicę w odcieniu trawy zauważył pracownik opiekujący się zabytkiem Tim Dav. Na różnicę odcieni nikt poza nim nie zwrócił uwagi, choć Stonehenge odwiedzają codziennie tłumy turystów.
Być może odkrycie zakończy spory archeologów o to, czy budowniczowie zdołali dokończyć budowlę i zamknąć krąg, czy też porzucili ją.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.theguardian.com/culture/2014/sep/01/stonehenge-dry-spell-grass-perfect-circle

Udostępnij

Lekcje w szkołach zaczynają się za wcześnie

Nauka i Technologie czas Dojrzewanie Jakość snu Lekcje medycyna Melatonina Pierwsza lekcja Sen szkola Uczniowie Zdrowy sen

przez co potencjał intelektualny nastolatków nie jest w pełni wykorzystywany – twierdzi Amerykańskie Towarzystwo Pediatryczne. Wynika to z faktu, że na skutek zmian hormonalnych w okresie dojrzewania zmienia się rytm dobowy, związany z wydzielaniem melatoniny. Osobnym problemem jest zła jakość snu nastolatków, wynikająca m.in. ze wstawiania do sypialni różnych, elektronicznych gadżetów.

W rezultacie przeciętny nastolatek może mieć problemy zarówno z zaśnięciem przed 23, jak i z wczesnym wstawaniem. Zdaniem Towarzystwa Pediatrycznego czas rozpoczęcia pierwszych lekcji w szkołach jest zoptymalizowany dla wygody dorosłych, a nie dla efektywnego zdobywania wiedzy przez uczniów. Poprawa może nastąpić po przesunięciu czasu rozpoczęcia pierwszej lekcji na 8:30 lub – optymalnie – 9 rano.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75400,16569648.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75400,16569648.html