Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

PKP Intercity wozi pasażerów autobusami

Gospodarka

52 stałe kursy autobusowe będą uruchomione we wrześniu przez PKP Intercity. Warszawę łączy z Żyrardowem 20 codziennych kursów, a ze Skierniewicami 10. Między Krakowem a Zakopanem jeżdżą od 1 września, planowane są połączenia między Warszawą a Białymstokiem, kiedy zamknięta zostanie na czas remontu linia kolejowa łącząca te miasta. Zarząd Intercity tłumaczy, że autobusy wprowadza tam, gdzie trwają remonty linii kolejowych.
– W porównaniu z kosztami dostępu do infrastruktury kolejowej koszty ponoszone na drogach są znikome. Wygląda na to, że autobusy będą stanowić najbardziej dochodową działalność przewoźników kolejowych – interpretuje posunięcia PKP Intercity Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych „Tor”.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/819497,nowa-specjalizacja-pkp-intercity-spolka-stawia-na-autobusy.html

Udostępnij

Handel akcjami Petrolinvestu na giełdzie zawieszony

Gospodarka akcje Giełda Papierów Wartościowych gpw kazachstan Petrolinvest poszukiwania ropy zawieszony obrót

Zawiesił obrót akcjami Petrolinvestu od dziś do 8 września zarząd Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie, ponieważ spółka nie przedstawiła w terminie skonsolidowanego raportu półrocznego. Spółka założona przez Ryszarda Krauzego, wyceniana obecnie na niecałe 50 mln złotych miała poszukiwać i wydobywać ropę w Kazachstanie, ale dotąd planów nie zrealizowała. Krauze twierdzi, że zainwestował w firmę ponad 360 mln dolarów. Na GPW Petrolinvest zadebiutował w połowie lipca 2007 roku; kurs akcji wynosił wtedy 590 zł do 19 groszy. Obecnie cena akcji wynosi 19 groszy.
Poza Petrolinvestem decyzją zarządu GPW zawieszony został także handel akcjami dwóch mniejszych spółek: Cash Flow SA oraz PBO Anioła w upadłości.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Obrot-akcjami-Petrolinvestu-zawieszony-7217718.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Obrot-akcjami-Petrolinvestu-zawieszony-7217718.html