Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

O 4,5 miliarda zł wzrosły w sierpniu aktywa OFE

Finanse

Wartość aktywów wszystkich otwartych funduszy emerytalnych (OFE) w ostatnim dniu sierpnia wyniosła 151,43 mld zł, oznacza to o 3,1 proc. w porównaniu ze stanem w końcu lipca. Najlepszy wynik od 11 miesięcy jest spowodowany korzystną sytuacją na giełdzie spółek, w które inwestują OFE. Najbardziej – o ponad 3,5 proc. – wzrosły aktywa Nordea OFE i Axa OFE, najmniejszy wzrost – o 2,6 proc. – odnotował fundusz Złota Jesień”.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/finanse-osobiste/artykuly/819386,aktywa-ofe-wzrosly-o-3-1-proc-w-sierpniu-to-najlepszy-wynik-od-11-miesiecy.html

Udostępnij

Wybory samorządowe: do 20 mln zł może wydać na kampanię

Finanse kampania wyborcza komitet wyborczy koszty kampanii limit wydatków wybory samorządowe

komitet wyborczy, który zarejestruje kandydatów w wyborach do wszystkich rad oraz kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Limit wydatków przypadających na jednego kandydata zależy od szczebla samorządu. Najniższy, w wyborach do rady gminy w gminach do 40 tys. mieszkańców, wynosi 1 000 zł, w wyborach do rady gminy w gminach powyżej 40 tys. mieszkańców oraz w wyborach do rad dzielnic miasta stołecznego Warszawy wynosi 1 200 zł. W wyborach do rady powiatu – 2 400 zł, w wyborach do rady miasta w miastach na prawach powiatu – 3 600 zł, a w wyborach do sejmiku województwa – 6 000 zł.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/819280,samorzadowa-kampania-wyborcza-partie-wydadza-po-18-20-mln-zl.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/819280,samorzadowa-kampania-wyborcza-partie-wydadza-po-18-20-mln-zl.html