Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rzecznik Kremla dementuje wiadomości o groźbie Putina

Świat

Słowa prezydenta Rosji o możliwości „zdobycia Kijowa w dwa tygodnie” były wyrwane z kontekstu – tak doradca prezydenta Władimira Putina do spraw polityki zagranicznej Jurij Uszakow skomentował doniesienia mediów za pośrednictwem agencji ITAR-TASS. Według łagodniejszej wersji słowa brzmiały „gdybym naprawdę najechał na Ukrainę, byłbym w Kijowie w ciągu dwóch tygodni”. Jurij Uszakow skrytykował też samo ujawnienie treści rozmowy telefonicznej. – Jeśli to zrobiono, to w ogóle wydaje mi się to niegodne poważnego polityka – oświadczył.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/w-dwa-tygodnie-zajalbym-kijow-doradca-putina-wyrwane-z-kontekstu,464200,s.html

Udostępnij

Rosyjskie pogróżki: atak jądrowy i zajęcie Kijowa

Świat atak jądrowy rosja ukraina wojna wojsko zajęcie kijowa

Gdybym naprawdę chciał najechać na Ukrainę, mógłbym zająć Kijów w ciągu dwóch tygodni, powiedział prezydent Rosji Władimir Putin Jose Manuelowi Barroso. Moskwa wielokrotnie groziła Ukrainie atakiem jądrowym, jeśli Kijów nie zaprzestanie obrony na południu i wschodzie – poinformował minister obrony Ukrainy Wałerij Hełetej.
Prawie 15 tysięcy rosyjskich żołnierzy wtargnęło na Ukrainę w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, twierdzi agencja AFP, podobne informacje przekazują organizacje obrony praw człowieka w Rosji. Brak danych o zabitych i rannych, bo rosyjskie władze ukrywają te informacje, zaprzeczając obecności Rosyjskich wojsk na Ukrainie

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3019

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3019