Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rosyjski trener chwali polskich kibiców

Nieistotne

– Bardzo lubię grać w Polsce. Po raz kolejny tutejsi kibice pokazali, że kochają ten sport, bo przyszli nas tutaj dopingować, chociaż nie jesteśmy ich drużyną narodową – powiedział trener reprezentacji Rosji Nikołaj Pawłow po meczu z Kanadą. Już pierwszego dnia polscy kibice siatkówki pokazali klasę na Stadionie Narodowym, stając się 50-tysięcznym chórem śpiewającym hymn narodowy. Rosjanie są wprawdzie faworytami grupy C i kandydatami do mistrzostwa, ale ich zwycięski mecz z Kanadą kibice i komentatorzy zgodnie ocenili jako słaby.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://sport.wp.pl/kat,1040825,title,Nikolaj-Pawlow-chwali-polskich-kibicow-po-meczu-Rosja-Kanada,wid,16852903,wiadomosc.html?

Udostępnij

Japonia i Indie: powstrzymać chińskie zagrożenie

Nieistotne chiny Indie Japonia Narendra Modi premierzy Shinzo Abe technologia Tokio

Utrzymaniu pokoju i stabilności na Morzu Południowochińskim i Oceanie Indyjskim w czasie rosnącej aktywności militarnej Chin poświęcone będą dzisiejsze rozmowy premierów Indii i Japonii. Narendra Modi, nowy premier Indii spotka się dziś w Tokio z japońskim rządem i biznesmenami, a następnie przeprowadzi oficjalne rozmowy z premierem Japonii Shinzō Abe. Premierzy mają podpisać umowę o współpracy w dziedzinie obrony. Indie zainteresowane są japońską technologią wojskową i sprzętem.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polska-azja.pl/2014/08/31/oficjalna-wizyta-premiera-indii-w-japonii/

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polska-azja.pl/2014/08/31/oficjalna-wizyta-premiera-indii-w-japonii/