Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rosyjskie pogróżki: atak jądrowy i zajęcie Kijowa

Świat

Gdybym naprawdę chciał najechać na Ukrainę, mógłbym zająć Kijów w ciągu dwóch tygodni, powiedział prezydent Rosji Władimir Putin Jose Manuelowi Barroso. Moskwa wielokrotnie groziła Ukrainie atakiem jądrowym, jeśli Kijów nie zaprzestanie obrony na południu i wschodzie – poinformował minister obrony Ukrainy Wałerij Hełetej.
Prawie 15 tysięcy rosyjskich żołnierzy wtargnęło na Ukrainę w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, twierdzi agencja AFP, podobne informacje przekazują organizacje obrony praw człowieka w Rosji. Brak danych o zabitych i rannych, bo rosyjskie władze ukrywają te informacje, zaprzeczając obecności Rosyjskich wojsk na Ukrainie

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3019

Udostępnij

Kreml: to jest wewnętrzny konflikt ukraiński

Świat kreml rosja ukraina wojna wojsko Ławrow

– Ukraińskie siły rządowe wyparte zostały dziś z lotniska w Ługańsku przez batalion rosyjskich czołgów – poinformował Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Łysenko. W pobliżu Iłowajska w obwodzie donieckim jest już około 8 tysięcy rosyjskich żołnierzy z okolic Moskwy i z Czeczenii.
Minister spraw zagranicznych Rosji na spotkaniu z wykładowcami i studentami Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych (MGIMO) zapewnił dziś, że nie dojdzie do rosyjskiej wojskowej interwencji na Ukrainie. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył, że władze w Kijowie powinny negocjować z Noworosją, a nie z Rosją, bo nie jest to konflikt między Ukrainą i Rosją, lecz wewnętrzny konflikt ukraiński.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3019

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3019