Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Bank Centralny Rosji po cichu skupuje złoto

Finanse

Siedemdziesiąt ton złota kupił od początku bieżącego roku Rosyjski Bank Centralny. Rosja kupuje złoto mimo topniejących rezerw dewizowych. Eksperci podejrzewają, że są to przygotowania do wojny finansowej z Zachodem, twierdzi niemiecki dziennik „Die Welt”. Największe rezerwy złota na świecie – 261,5 mln uncji – mają Stany Zjednoczone, Niemcy posiadają 108,8 mln uncji, Włochy i Francja po około 78 mln uncji. Rosja ma obecnie 35,5 mln uncji.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,138596,title,Rosyjska-goraczka-zlota-Eksperci-to-przygotowania-do-wojny-finansowej,wid,16850358,wiadomosc.html

Udostępnij

Tylko co setny uprawniony pasażer żąda odszkodowania

Finanse AirHelp linie lotnicze odszkodowanie pasażer

Odszkodowań od linii lotniczych żąda około 5 tys. Polaków rocznie, tymczasem prawo do takich żądań ma pół miliona, informuje firma zajmujące się obsługą prawną odszkodowań pasażerów samolotów AirHelp. 99 proc. pasażerów albo nie wie, że mogą domagać się odszkodowania, albo rezygnuje, bo nie chce mieć kłopotów. Prawo do odszkodowania daje opóźnienie lotu o więcej niż 3 godziny, odwołanie lotu albo brak miejsc w samolocie. Przeciętna kwota wynosi 450 euro.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-polscy-pasazerowie-daruja-liniom-lotniczym-miliard,nId,1492983

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-polscy-pasazerowie-daruja-liniom-lotniczym-miliard,nId,1492983