Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Kreml: to jest wewnętrzny konflikt ukraiński

Świat

– Ukraińskie siły rządowe wyparte zostały dziś z lotniska w Ługańsku przez batalion rosyjskich czołgów – poinformował Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Łysenko. W pobliżu Iłowajska w obwodzie donieckim jest już około 8 tysięcy rosyjskich żołnierzy z okolic Moskwy i z Czeczenii.
Minister spraw zagranicznych Rosji na spotkaniu z wykładowcami i studentami Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych (MGIMO) zapewnił dziś, że nie dojdzie do rosyjskiej wojskowej interwencji na Ukrainie. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow oświadczył, że władze w Kijowie powinny negocjować z Noworosją, a nie z Rosją, bo nie jest to konflikt między Ukrainą i Rosją, lecz wewnętrzny konflikt ukraiński.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3019

Udostępnij

Rosyjskie wojska rządzą w obwodach Donieckim i Ługańskim

Świat putin rosja separatyści tortury ukraina wojna wojsko

Zmarł od tortur pojmany przez żołnierzy wojsk desantowych Federacji Rosyjskiej w mieście Sniżne i przekazany separatystom ukraiński podpułkownik Wołodymyr Moskowka. W okolicach Nowoazowska, Rosjanie, którzy okupują to miasto od czwartku, ostrzelali dwa kutry ukraińskiej straży przybrzeżnej, na obydwóch jednostkach są zabici i ranni. W Doniecku i Ługańsku regularne rosyjskie wojska razem z najemnikami z Rosji i Czeczenii atakują armię ukraińską. Prezydent Rosji Władimir Putin zapewnia, że „kryzys ukraiński” zostanie rozwiązany pokojowo.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3019

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3019