Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Chudsi jeżdżą do pracy autobusami albo tramwajami

Nauka i Technologie

Dojeżdżanie do pracy transportem publicznym jest powiązane z niższą masą ciała i mniejszą ilością tkanki tłuszczowej – wykazali brytyjscy naukowcy, którzy w ramach projektu United Kingdom Household Longitudinal Study przebadali 7 tys. osób. Pomiary wykazały, że nie tylko osoby docierające do pracy na własnych nogach lub rowerem, ale i korzystające z transportu publicznego, mają wskaźnik BMI niższy średnio o 1 punkt od osób dojeżdżających do pracy samochodem. Niższa była również procentowa zawartość tkanki tłuszczowej. Zaobserwowane różnice były większe od wynikających z indywidualnie dobranych diet czy treningów. Naukowcy podkreślają jednak, że badania nie pozwalają orzec, czy odkryta zależność ma charakter przyczynowo–skutkowy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.mp.pl/kurier/106255

Udostępnij

Pomidory zmniejszają o 18 proc. ryzyko raka prostaty

Nauka i Technologie gruczoł krokowy likopen medycyna Nowotwory pomidory profilaktyka prostata przeciwutleniacze rak Rak prostaty

Pomidory w co najmniej 10 posiłkach tygodniowo sprawiają, że ryzyko raka prostaty maleje o 18 proc. Naukowcy z Uniwersytetów w Bristolu, Oksfordzie i Cambridge przeanalizowali tryb życia i dietę ponad 1,8 tys. chorych, porównując je z liczącą ponad 12 tys. mężczyzn grupą kontrolną. Czynnikiem, zmniejszającym ryzyko wystąpienia nowotworu okazały się pomidory obecne w diecie, zarówno świeże, jak i w postaci soków czy składników różnych potraw. Spadek ryzyka zachorowania ma – zdaniem badaczy – związek z występującym w pomidorach likopenem, który jest jednym z przeciwutleniaczy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/rak-prostaty-rak-gruczolu-krokowego-ryzyko-indeks-dietetyczny-selen-wapn-likopen-ryzyko-Vaness-Er,20937

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/rak-prostaty-rak-gruczolu-krokowego-ryzyko-indeks-dietetyczny-selen-wapn-likopen-ryzyko-Vaness-Er,20937