Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rosyjskie wojska rządzą w obwodach Donieckim i Ługańskim

Świat

Zmarł od tortur pojmany przez żołnierzy wojsk desantowych Federacji Rosyjskiej w mieście Sniżne i przekazany separatystom ukraiński podpułkownik Wołodymyr Moskowka. W okolicach Nowoazowska, Rosjanie, którzy okupują to miasto od czwartku, ostrzelali dwa kutry ukraińskiej straży przybrzeżnej, na obydwóch jednostkach są zabici i ranni. W Doniecku i Ługańsku regularne rosyjskie wojska razem z najemnikami z Rosji i Czeczenii atakują armię ukraińską. Prezydent Rosji Władimir Putin zapewnia, że „kryzys ukraiński” zostanie rozwiązany pokojowo.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3019

Udostępnij

Szczyt UE: propozycje nowych sankcji przeciw Rosji

Świat rosja sankcje UE ukraina Unia Europejska

Propozycje nowych sankcji przeciw Rosji w związku z jej działaniami na Ukrainie przygotuje w ciągu tygodnia Unia Europejska, poinformował po zakończeniu szczytu UE ustępujący przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy. „Rada Europejska jest wysoce zaniepokojona intensywnymi walkami, przepływem żołnierzy i broni z Rosji (…), a także obecnością rosyjskich sił na Ukrainie”, powiedział uzasadniając nowe sankcje. UE rozszerzy też listę osób objętych sankcjami wizowymi i finansowymi za wspieranie separatystów w Donbasie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,22300,w-ciagu-tygodnia-nowe-sankcje-ue-wobec-rosji.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,22300,w-ciagu-tygodnia-nowe-sankcje-ue-wobec-rosji.html