Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Komisja Europejska: dopłaty do masła mleka i sera

Gospodarka

Dopłaty do prywatnego przechowywania masła, odtłuszczonego mleka w proszku oraz niektórych serów ogłosiła dziś Komisja Europejska. Mają zrekompensować producentom straty wywołane rosyjskim embargiem i obowiązywać do końca roku. Unijny komisarz do spraw rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich Dacian Ciolos zapowiedział opublikowanie jeszcze w tym tygodniu analizy wpływu rosyjskiego zakazu eksportu na wszystkie najważniejsze obszary europejskiego sektora rolno-spożywczego w krótkim i średnim okresie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/nowe-prawo-dotyczace-europejskich-producentow-nabialu.html

Udostępnij

Rząd znajdzie miliard na samorządowe domy czynszowe

Gospodarka Bank Gospodarstwa Krajowego dom czynszowy Krajowy Fundusz Mieszkaniowy kredyt mieszkanie do wynajęcia ministerstwo infrastruktury i rozwoju towarzystwo budownictwa społecznego

Towarzystwa budownictwa społecznego lub gminne spółki mają zbudować 10 tys. mieszkań, które będzie można wynająć taniej niż na wolnym rynku, planuje Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Resort opracował wstępne założenia „Koncepcji wspierania społecznego budownictwa czynszowego”. Domy z mieszkaniami czynszowymi budowałyby gminne spółki, zachętą byłby nisko oprocentowany kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego do wysokości 80 proc. wartości inwestycji. Ministerstwo przewiduje, że z kapitału zlikwidowanego przed pięciu laty Krajowego Funduszu Mieszkaniowego wygospodaruje na to miliard zł do 2020 roku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16554462,W_Polsce_powstanie_dziesiec_tysiecy_czynszowek.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16554462,W_Polsce_powstanie_dziesiec_tysiecy_czynszowek.html