Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Japonia i Indie: powstrzymać chińskie zagrożenie

Nieistotne

Utrzymaniu pokoju i stabilności na Morzu Południowochińskim i Oceanie Indyjskim w czasie rosnącej aktywności militarnej Chin poświęcone będą dzisiejsze rozmowy premierów Indii i Japonii. Narendra Modi, nowy premier Indii spotka się dziś w Tokio z japońskim rządem i biznesmenami, a następnie przeprowadzi oficjalne rozmowy z premierem Japonii Shinzō Abe. Premierzy mają podpisać umowę o współpracy w dziedzinie obrony. Indie zainteresowane są japońską technologią wojskową i sprzętem.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polska-azja.pl/2014/08/31/oficjalna-wizyta-premiera-indii-w-japonii/

Udostępnij

Chiny: policja wykryła 30 ton skażonych kurzych łap

Nieistotne chińska policja chiny kurze łapy nadtlenek wodoru przysmak skażona żywność

Policjanci zatrzymali w ubiegłym tygodniu 38 osób handlujących kurzymi łapami skażonymi nadtlenkiem wodoru. Łapy dostarczało na rynek 9 dostawców z okolic prowincji Jiangsu, Anhui, Henan i Guangdong. W zeszłym roku w Chinach władze sanitarne zakwestionowały 20 ton kurzych łap, wśród których były i takie wyprodukowane w 1967 roku. Kurze łapy są chińskim przysmakiem, Polska jest jednym z głównych ich dostawców na tamtejszy rynek.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polska-azja.pl/2014/08/30/chinska-policja-zatrzymala-30-tysiecy-ton-skazonych-kurzych-lap/

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polska-azja.pl/2014/08/30/chinska-policja-zatrzymala-30-tysiecy-ton-skazonych-kurzych-lap/