Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Europejskie Centrum Solidarności już otwarte

Polska

Uroczystości otwarcia Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku zainaugurował przemówieniem wygłoszonym w sobotę o godz. 10 przed historyczną Bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej im. Lenina legendarny przywódca „Solidarności”, były prezydent Polski, Lech Wałęsa. Ceremonia otwarcia drzwi do nowej siedziby Europejskiego Centrum Solidarności zakończyła się rozbiciem butelki cydru o ścianę budynku. Europejskie Centrum Solidarności jest ekspozycją pokazującą narodziny „Solidarności”, stan wojenny, kompromis Okrągłego Stołu i rozpad imperium sowieckiego. Będzie też miejscem wystaw, spektakli i spotkań.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1218581,Otwarcie-Europejskiego-Centrum-Solidarnosci-Nie-potrafimy-cieszyc-sie-ze-zwyciestw

Udostępnij

Mistrzostwa świata w siatkówce po raz pierwszy w Polsce

Polska Mistrzostwa świata w siatkówce polkomtel polsat płatne transmisje stadion narodowy transmisja

ale za darmo transmisje ze 102 meczów będą mogli obejrzeć tylko abonenci Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, abonenci pozostałych telewizji będą musieli zapłacić za dostęp do transmisji. Jedynie dzisiejszy mecz otwarcia rozgrywany o 20:15 na Stadionie Narodowym między reprezentacjami Polski i Serbii będzie transmitowany na antenie otwartej Polsatu. Mistrzostwa świata będą trwać od dziś do 21 września.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/465940/NA-ZYWO-Polska-Serbia/

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/465940/NA-ZYWO-Polska-Serbia/