Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Szczyt UE: propozycje nowych sankcji przeciw Rosji

Świat

Propozycje nowych sankcji przeciw Rosji w związku z jej działaniami na Ukrainie przygotuje w ciągu tygodnia Unia Europejska, poinformował po zakończeniu szczytu UE ustępujący przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy. „Rada Europejska jest wysoce zaniepokojona intensywnymi walkami, przepływem żołnierzy i broni z Rosji (…), a także obecnością rosyjskich sił na Ukrainie”, powiedział uzasadniając nowe sankcje. UE rozszerzy też listę osób objętych sankcjami wizowymi i finansowymi za wspieranie separatystów w Donbasie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,22300,w-ciagu-tygodnia-nowe-sankcje-ue-wobec-rosji.html

Udostępnij

Będą jednak bazy NATO w Europie środkowej i wschodniej

Świat agresja rosji akt założycielski Rada NATO-Rosja Bazy NATO w Polsce nato siły szybkiego reagowania sojusz atlantycki szczyt nato

Bazy NATO powstaną w Polsce i Rumunii oraz trzech państwach bałtyckich, informuje dzisiejszy Frankfurter Allgemeine Zeitung. Wcześniejsze wypowiedzi zachodnich polityków i wojskowych wykluczały taką możliwość. Według niemieckiego dziennika w każdej bazie stacjonować ma od 300 do 600 żołnierzy. Ponadto zostanie utworzona jednostka szybkiego reagowania w sile 4 tys. żołnierzy. Oficjalne decyzje mają zapaść 4 września na szczycie NATO w Walii.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/818814,nato-stworzy-w-europie-wschodniej-piec-nowych-baz.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/818814,nato-stworzy-w-europie-wschodniej-piec-nowych-baz.html