Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rząd znajdzie miliard na samorządowe domy czynszowe

Gospodarka

Towarzystwa budownictwa społecznego lub gminne spółki mają zbudować 10 tys. mieszkań, które będzie można wynająć taniej niż na wolnym rynku, planuje Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Resort opracował wstępne założenia „Koncepcji wspierania społecznego budownictwa czynszowego”. Domy z mieszkaniami czynszowymi budowałyby gminne spółki, zachętą byłby nisko oprocentowany kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego do wysokości 80 proc. wartości inwestycji. Ministerstwo przewiduje, że z kapitału zlikwidowanego przed pięciu laty Krajowego Funduszu Mieszkaniowego wygospodaruje na to miliard zł do 2020 roku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,16554462,W_Polsce_powstanie_dziesiec_tysiecy_czynszowek.html

Udostępnij

Prace na budowie gazoportu zaawansowane w ponad 90 proc.

Gospodarka gazoport Gazprom Polskie LNG saipem South Stream świnoujście

– Zakładamy, że koniec fazy budowlanej nastąpi na przełomie 2014 i 2015 roku, tak żeby w kolejnych miesiącach przejść przez rozruchy i by terminal był gotowy do odbioru komercyjnych dostaw już w 2015 roku – powiedział agencji Newseria rzecznik prasowy inwestora Maciej Mazur. Mimo sporów z wykonawcą, włoską firma Saipem, która w lipcu zażądała aneksu do umowy i większych pieniędzy, grożąc zerwaniem kontraktu, inwestor, spółka Polskie LNG, jest przekonany, że inwestycja w Świnoujściu skończy się w terminie, a koszty nie będą wyższe od planowanych. Koszt budowy terminalu wyniesie 3 mld zł.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,1033689,title,Budowa-gazoportu-w-Swinoujsciu-w-90-proc-ukonczona,wid,16842924,wiadomosc.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,1033689,title,Budowa-gazoportu-w-Swinoujsciu-w-90-proc-ukonczona,wid,16842924,wiadomosc.html