Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Chiny: policja wykryła 30 ton skażonych kurzych łap

Nieistotne

Policjanci zatrzymali w ubiegłym tygodniu 38 osób handlujących kurzymi łapami skażonymi nadtlenkiem wodoru. Łapy dostarczało na rynek 9 dostawców z okolic prowincji Jiangsu, Anhui, Henan i Guangdong. W zeszłym roku w Chinach władze sanitarne zakwestionowały 20 ton kurzych łap, wśród których były i takie wyprodukowane w 1967 roku. Kurze łapy są chińskim przysmakiem, Polska jest jednym z głównych ich dostawców na tamtejszy rynek.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polska-azja.pl/2014/08/30/chinska-policja-zatrzymala-30-tysiecy-ton-skazonych-kurzych-lap/

Udostępnij

Korupcja w Bułgarii rośnie i pozostaje bezkarna

Nieistotne bułgaria korupcja skorumpowana administracja łapówka

Korupcja w administracji osiągnęła najwyższy poziom od 15 lat, stwierdził pozarządowy Ośrodek Badania Demokracji w opublikowanym dziś raporcie. W ciągu ostatniego roku 29,3 proc. pełnoletnich obywateli Bułgarii dawało łapówki, prezenty lub wyświadczało przysługi w zamian za obsługę przez administrację. Około 70 proc. obywateli Bułgarii wykazuje wysoką lub średnią gotowość udziału w transakcjach korupcyjnych, twierdzi ośrodek, który zjawiskiem zajmuje się od ponad 20 lat.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/korupcja;w;bulgarii;raport;najwyzszy;poziom;korupcji;od;15;lat,226,0,1608674.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/korupcja;w;bulgarii;raport;najwyzszy;poziom;korupcji;od;15;lat,226,0,1608674.html