Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Spadek poziomu testosteronu pomógł naszym przodkom

Nauka i Technologie

Gwałtowny rozwój sztuki i narzędzi 50-70 tys. lat temu miał związek ze spadkiem poziomu testosteronu, dowodzi prof. Robert Cieri z University of Utah. Niższy poziom tego hormonu sprawił, że ludzie łatwiej nawiązywali kontakty i współdziałali ze sobą, a to zaowocowało rozwojem sztuki i technologii. Skok cywilizacyjny, jaki wówczas nastąpił był bezpośrednim następstwem tego, że nasi przodkowie nauczyli się ze sobą współpracować. Kwestią wymagającą wyjaśnienia pozostaje przyczyna spadku poziomu testosteronu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://nauka.newsweek.pl/ciemne-strony-testosteronu-klopoty-z-testosteronem-newsweek-pl,artykuly,345404,1.html

Udostępnij

Bariera biologiczna powstrzyma wzrost długości życia

Nauka i Technologie bariera biologiczna długość życia inżynieria genetyczna medycyna starość zdrowie

Średni wiek człowieka ustabilizuje się w przedziale 80 – 105 lat, przewidują badacze z francuskiego Centrum Poszukiwań Biomedycznych i Sportu. Dzięki postępom medycyny żyjemy coraz dłużej, ale istnieje bariera biologiczna, której przekroczenie będzie dla większości ludzi niemożliwe. Zdaniem francuskich badaczy, ciało człowieka jest przystosowane do osiągnięcia wieku około 105 lat. Bariery tej nie przekroczymy za pomocą diety i ćwiczeń fizycznych, jedynym sposobem na dalszy wzrost długości życia pozostaje inżynieria genetyczna.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/nauka/news-przecietny-wiek-czlowieka-przestanie-sie-wydluzac-jest-barie,nId,1490402

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/nauka/news-przecietny-wiek-czlowieka-przestanie-sie-wydluzac-jest-barie,nId,1490402