Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Bariera biologiczna powstrzyma wzrost długości życia

Nauka i Technologie

Średni wiek człowieka ustabilizuje się w przedziale 80 – 105 lat, przewidują badacze z francuskiego Centrum Poszukiwań Biomedycznych i Sportu. Dzięki postępom medycyny żyjemy coraz dłużej, ale istnieje bariera biologiczna, której przekroczenie będzie dla większości ludzi niemożliwe. Zdaniem francuskich badaczy, ciało człowieka jest przystosowane do osiągnięcia wieku około 105 lat. Bariery tej nie przekroczymy za pomocą diety i ćwiczeń fizycznych, jedynym sposobem na dalszy wzrost długości życia pozostaje inżynieria genetyczna.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/nauka/news-przecietny-wiek-czlowieka-przestanie-sie-wydluzac-jest-barie,nId,1490402

Udostępnij

Można zmienić wspomnienia, na razie tylko myszom

Nauka i Technologie Massachusetts Institute of Technology medycyna MIT mózg neurologia neurostymulacja pamięć Riken stres pourazowy terapia wspomnienia

Skojarzenia związane z jakimś wspomnieniem można w laboratorium zmieniać na złe lub dobre. Dowiódł tego eksperyment prowadzony na genetycznie modyfikowanych myszach przez naukowców z Massachusetts Institute of Technology i Instytutu Riken (Instytut Badań Fizycznych i Chemicznych) w Tokio. Jest to możliwe dzięki stymulacji różnych części mózgu odpowiedzialnych za przechowywanie komponentów wspomnień, jak miejsce czy ładunek emocjonalny. Wiedza ta jest na razie daleka od praktycznego zastosowania, jednak w przyszłości może przydać się do prowadzenia np. terapii weteranów albo ofiar przestępstw czy wypadków.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title,Zle-wspomnienia-mozna-wymienic-na-dobre-przy-uzyciu-swiatla,wid,16844282,wiadomosc.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title,Zle-wspomnienia-mozna-wymienic-na-dobre-przy-uzyciu-swiatla,wid,16844282,wiadomosc.html