Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Donald Tusk przewodniczącym Rady Europejskiej, odejdzie z rządu

Europa

Donald Tusk od 1 grudnia 2014 na 2,5 roku zostanie przewodniczącym Rady Europejskiej, zdecydowali szefowie państw i rządów unijnych na nadzwyczajnym szczycie w Brukseli.

Donald Tusk będzie musiał w ciągu najbliższych dni zrezygnować ze stanowiska premiera (prawdopodobnie zastąpi go marszałek Sejmu Ewa Kopacz lub szef MON Tomasz Siemoniak). Do grudnia w Radzie Europy będzie go wspierał sekretarz generalny Rady, Uwe Corsepius.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Donald-Tusk-szefem-Rady-Europejskiej-7217657.html

Udostępnij

Europa traci na sankcjach, ale Rosja więcej

Europa rosja sankcje straty Unia Europejska

Spadły w tym tygodniu ceny akcji Deutsche Bank i Societe Generale, Adidasa i Volkswagena. Europejskie firmy notują straty wywołane sankcjami dla Rosji. Straty Rosji są poważniejsze, zagraniczni inwestorzy wycofali już 75 mld dolarów, a do końca roku, przewiduje bank Morgan Stanley, kwota podwoi się. Rosyjskie firmy przenoszą pieniądze do Azji. Magefon, drugi co do wielkości operator komórkowy w Rosji, przeniósł w minionym tygodniu do chińskich banków 40 proc. pieniędzy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/firmy-z-europy-licza-koszty-sankcji-najwiecej-straca-koncerny-energetyczne,455666.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/firmy-z-europy-licza-koszty-sankcji-najwiecej-straca-koncerny-energetyczne,455666.html