Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Prace na budowie gazoportu zaawansowane w ponad 90 proc.

Gospodarka

– Zakładamy, że koniec fazy budowlanej nastąpi na przełomie 2014 i 2015 roku, tak żeby w kolejnych miesiącach przejść przez rozruchy i by terminal był gotowy do odbioru komercyjnych dostaw już w 2015 roku – powiedział agencji Newseria rzecznik prasowy inwestora Maciej Mazur. Mimo sporów z wykonawcą, włoską firma Saipem, która w lipcu zażądała aneksu do umowy i większych pieniędzy, grożąc zerwaniem kontraktu, inwestor, spółka Polskie LNG, jest przekonany, że inwestycja w Świnoujściu skończy się w terminie, a koszty nie będą wyższe od planowanych. Koszt budowy terminalu wyniesie 3 mld zł.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,1033689,title,Budowa-gazoportu-w-Swinoujsciu-w-90-proc-ukonczona,wid,16842924,wiadomosc.html

Udostępnij

Biura podróży: dochody wyższe niż przed rokiem

Gospodarka bałtyk biura podróży wakacje wczasy wczasy zagraniczne wyjazd

Wzrosła liczba turystów korzystających z usług biur podróży, a tym samym i zyski przedsiębiorców turystycznych. Co roku na letnie urlopy wybiera się nieco ponad połowa Polaków. Według Tomasza Rosseta z Polskiej Izby Turystyki w tym roku liczba wyjeżdżających na wczasy krajowe i zagraniczne wzrosła. Większość z Polaków decydujących się na wczasy w kraju jeździ nad Bałtyk, tak też było w tym roku. Największą popularnością wśród wyjeżdżających za granicę cieszyły się w tym roku Grecja, Turcja, Egipt , Hiszpania, Chorwacja, Tunezja i Bułgaria.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zyski;biur;podrozy;byly;w;tym;roku;pokazne;sprzyjala;,123,0,1608315.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zyski;biur;podrozy;byly;w;tym;roku;pokazne;sprzyjala;,123,0,1608315.html