Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko rozmawiał w Brukseli

Świat

Przed zaplanowanym na popołudnie szczytem UE, z szefem Rady Europejskiej Hermanem Van Rompuyem i przewodniczącym Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso rozmawiał dziś Prezydent Petro Poroszenko, który specjalnie przyleciał rano do Brukseli. Uczestnicy szczytu mają zająć się wypracowaniem reakcji na eskalacje konfliktu na Ukrainie, w tym kwestią zaostrzenia sankcji wobec Rosji za działania militarne na wschodzie Ukrainy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,18621,petro-poroszenko-oczekiwany-w-brukseli.html

Udostępnij

Senegal: kolejny kraj zaatakowany przez epidemię Eboli

Świat Afryka ebola epidemia gorączka krwotoczna senegal wirus

Wirusa wywołującego gorączkę krwotoczną przywiózł do Senegalu młody Gwinejczyk. „Ponad 40 proc. z całkowitej liczby przypadków zakażeń odnotowaliśmy w ciągu ostatnich 21 dni”, alarmuje WHO, epidemiolodzy twierdzą, że w najbliższym czasie Ebolą może się zakazić 20 tys. osób.
Epidemia Eboli rozpoczęła się w marcu w Gwinei. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poinformowała w czwartek, że od jej wybuchu w Gwinei, Liberii, Sierra Leone i Nigerii zmarły 1552 osoby, a 3069 zostało zarażonych. Dane nie uwzględniają zachorowań i zgonów z Demokratycznej Republiki Konga, w której istnieje odrębne ognisko Eboli oraz mniej groźnego zakażenia innym wirusem, dającego objawy podobne do symptomów gorączki krwotocznej.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1218095,Epidemia-Eboli-dotarla-do-Senegalu-Pierwszy-przypadek-zakazenia

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1218095,Epidemia-Eboli-dotarla-do-Senegalu-Pierwszy-przypadek-zakazenia