Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Finansowe wsparcie dla upadających Malaysia Airlines

Finanse

W linie lotnicze zagrożone dziś upadkiem zainwestuje 6 mld ringgitów malezyjskich – ok. 6 mld zł – właściciel funduszu Khazanah Nasional, poinformował wczoraj premier Malezji Najib Razak. Plan restrukturyzacji obliczony na trzy lata składa się z 12 przedsięwzięć, które mają przywrócić liniom rentowność. Plan przewiduje personalne zmiany w zarządzie oraz zwolnienia nawet 6 tys. pracowników. Upadek MAS zaczął się od zaginięcia samolotu z pasażerami nad Pacyfikiem, a pogłębił się po zestrzeleniu samolotu pasażerskiego przez promoskiewskich rebeliantów na Ukrainie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polska-azja.pl/2014/08/29/zastrzyk-finansowy-dla-malaysia-airlines/

Udostępnij

Cena nie będzie głównym kryterium w przetargach

Finanse cena dumping prezydent przetargi rażąco niska cena Sejm senat zamówienia publiczne

Poprawki Senatu do nowelizacji prawa zamówień publicznych przyjął wczoraj Sejm. Ustawę musi jeszcze podpisać prezydent.
Dotąd w ponad 90 proc. przetargów o zwycięstwie decydowała cena. Według nowego prawa cena będzie decydująca tylko wtedy, kiedy przedmiot przetargu jest powszechnie dostępny na rynku, a standardy jakościowe są ustalone. Dodatkowo zamawiający musi zwrócić uwagę nie tylko na cenę zakupu, ale i na koszty eksploatacji.
Nowe prawo porządkuje również kwestie dumpingu i wprowadza obowiązek analizy kosztów, jeśli cena jest „rażąco niska”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/cena-przestaje-rzadzic-w-zamowieniach-publicznych_a17400

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/cena-przestaje-rzadzic-w-zamowieniach-publicznych_a17400