Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Mistrzostwa świata w siatkówce po raz pierwszy w Polsce

Polska

ale za darmo transmisje ze 102 meczów będą mogli obejrzeć tylko abonenci Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, abonenci pozostałych telewizji będą musieli zapłacić za dostęp do transmisji. Jedynie dzisiejszy mecz otwarcia rozgrywany o 20:15 na Stadionie Narodowym między reprezentacjami Polski i Serbii będzie transmitowany na antenie otwartej Polsatu. Mistrzostwa świata będą trwać od dziś do 21 września.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/465940/NA-ZYWO-Polska-Serbia/

Udostępnij

Rząd USA: stałych baz NATO w Polsce nie będzie

Polska agresja rosji aktem założycielski Rada NATO-Rosja Bazy NATO w Polsce biały dom nato siły szybkiego reagowania sojusz atlantycki szczyt nato

bo jest to sprzeczne z aktem założycielskim Rady NATO-Rosja z 1997 roku, oznajmił wczoraj dyrektor ds. Europy w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego Białego Domu Charles Kupchan. Sojusz zadeklarował w tym dokumencie, że nie będzie na stałe rozmieszczać znaczących sił bojowych w swoich nowych krajach członkowskich. Kupchan zapewnił, że w Polsce, Rumunii i krajach bałtyckich częściej odbywać się będą wspólne ćwiczenia, a NATO utworzy siły szybkiego reagowania, zdolne do natychmiastowego działania w przypadku wojny niekonwencjonalnej. O krokach sojuszu atlantyckiego wobec agresji Rosji na Ukrainie zdecydować ma szczyt NATO, który odbędzie się w Walii 4 i 5 września.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,59154,lbid,8384,title,Bialy-Dom-nie-bedzie-stalych-baz-NATO-na-wschodzie-bo-obowiazuje-umowa-z-Rosja,wid,16848157,wiadomosc.html?ticaid=1135ae

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,59154,lbid,8384,title,Bialy-Dom-nie-bedzie-stalych-baz-NATO-na-wschodzie-bo-obowiazuje-umowa-z-Rosja,wid,16848157,wiadomosc.html?ticaid=1135ae