Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Biura podróży: dochody wyższe niż przed rokiem

Gospodarka

Wzrosła liczba turystów korzystających z usług biur podróży, a tym samym i zyski przedsiębiorców turystycznych. Co roku na letnie urlopy wybiera się nieco ponad połowa Polaków. Według Tomasza Rosseta z Polskiej Izby Turystyki w tym roku liczba wyjeżdżających na wczasy krajowe i zagraniczne wzrosła. Większość z Polaków decydujących się na wczasy w kraju jeździ nad Bałtyk, tak też było w tym roku. Największą popularnością wśród wyjeżdżających za granicę cieszyły się w tym roku Grecja, Turcja, Egipt , Hiszpania, Chorwacja, Tunezja i Bułgaria.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zyski;biur;podrozy;byly;w;tym;roku;pokazne;sprzyjala;,123,0,1608315.html

Udostępnij

Brak porozumienia w sprawie dostaw gazu na Ukrainę

Gospodarka dostawy gazu na ukrainę Gazprom rosja rozmowy Unia Europejska

Nie przyniosły rezultatu dzisiejsze rosyjsko-unijne rozmowy w Moskwie w sprawie dostaw gazu na Ukrainę. Rozmowy dotyczyły metod spłacenia ukraińskiego długu wobec Rosji oraz warunków wznowienia dostaw gazu. Ukrainie brakuje 5 miliardów metrów sześciennych gazu na zimę. Stronę rosyjską reprezentował minister energetyki Aleksander Nowak i szef Gazpromu Aleksiej Miller. Delegacji Europejskiej przewodniczył unijny komisarz do spraw energii Günther Oettinger.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/3167/Artykul/1217779,Rozmowy-Rosji-i-UE-o-gazie-Krytyczna-sytuacja-przed-okresem-grzewczym

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/3167/Artykul/1217779,Rozmowy-Rosji-i-UE-o-gazie-Krytyczna-sytuacja-przed-okresem-grzewczym