Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Polska nie wpuściła samolotu z ministrem obrony Rosji

Nieistotne

bo Rosja miała zezwolenie na przelot samolotem cywilnym, a zgłosiła wczoraj po południu lot jako wojskowy. Rosyjski samolot z ministrem Siergiejem Szojgu zawrócił do Bratysławy, Rosja ponownie zgłosiła lot, tym, razem jako cywilny i samolot przeleciał bez przeszkód. Incydent oparty na proceduralnym nieporozumieniu Rosja wykorzystała do medialnego ataku na Polskę oraz groźby, że jest „absolutnie oczywiste, że takie działania Warszawy nie pozostaną bez stosownej reakcji ze strony Rosji”.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/polska-nie-wpuscila-rosyjskiego-samolotu-msz-rosji-to-nie-pozostanie-bez-reakcji,463211.html

Udostępnij

Bankier Kim Dzong Una uciekł z 5 milionami dolarów

Nieistotne bankier Biuro 39 Kim Dzong Un Korea Daesong Bank korea północna

Rząd Korei Północnej poprosił Rosję o pomoc w ujęciu pracownika północnokoreańskiego Korea Daesong Bank Jun Te Hjonga, który uciekł z 5 milionami dolarów. Ostatni raz widziany był w Nachodce, rosyjskim mieście nad Morzem Japońskim, w pobliżu Władywostoku, poinformował dziś południowokoreański dziennik „Dzung-ang Ilbo”. Rząd USA podejrzewa, że Korea Daesong Bank finansuje nielegalne operacje prowadzone przez północnokoreańskie rządowe Biuro 39, pisze Reuters.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-bankier-kim-dzong-una-uciekl-z-5-mln,nId,1491818#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-bankier-kim-dzong-una-uciekl-z-5-mln,nId,1491818#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox