Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Można zmienić wspomnienia, na razie tylko myszom

Nauka i Technologie

Skojarzenia związane z jakimś wspomnieniem można w laboratorium zmieniać na złe lub dobre. Dowiódł tego eksperyment prowadzony na genetycznie modyfikowanych myszach przez naukowców z Massachusetts Institute of Technology i Instytutu Riken (Instytut Badań Fizycznych i Chemicznych) w Tokio. Jest to możliwe dzięki stymulacji różnych części mózgu odpowiedzialnych za przechowywanie komponentów wspomnień, jak miejsce czy ładunek emocjonalny. Wiedza ta jest na razie daleka od praktycznego zastosowania, jednak w przyszłości może przydać się do prowadzenia np. terapii weteranów albo ofiar przestępstw czy wypadków.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title,Zle-wspomnienia-mozna-wymienic-na-dobre-przy-uzyciu-swiatla,wid,16844282,wiadomosc.html

Udostępnij

Eksperyment potwierdził działanie leku przeciwko Eboli

Nauka i Technologie Afryka choroby ebola eksperyment eksperyment medyczny epidemia gorączka krwotoczna lekarstwa lekarze leki medycyna terapia wirus zdrowie ZMapp

Lek o nazwie ZMapp skutecznie zwalcza Ebolę u małp – dowodzi eksperyment, prowadzony przez Gary’ego Kobingera i jego zespół z Agencji Zdrowia Publicznego w Winnipeg. Eksperymentalna terapia badana była na grupie 18 małp, które dostały po trzy dawki leku w różnych odstępach od zakażenia. Wszystkie zwierzęta zostały wyleczone. Mniej jednoznaczne są wyniki testu na zarażonych ludziach – eksperymentalna terapia wyleczyła dwóch pacjentów, ale dwóch innych zmarło, prawdopodobnie w wyniku zbyt późnego podania leku. Dalsze badania ZMapp wymagają testów na grupie ochotników.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75476,16553603,Naukowcy_odkryli_kilka_tajemnic_eboli__Badania_okupili.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75476,16553603,Naukowcy_odkryli_kilka_tajemnic_eboli__Badania_okupili.html