Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Na Ukrainę napływają rosyjscy żołnierze i sprzęt bojowy

Świat

Rosyjskie czołgi, transportery opancerzone i wyrzutnie Grad wjechały do Ługańska, łącznie od 250 do 300 pojazdów, poinformował działacz społeczny z tego miasta Dmytro Sniehyriow. Według raportu ONZ 2593 osoby zginęły od kwietnia we wschodniej Ukrainie. ONZ zarzuca separatystom łamanie praw człowieka, dopuszczanie się porwań i tortur. Sytuacja na wschodzie Ukrainy jest tematem specjalnego posiedzenia Komisji NATO. W siedzibie Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli spotkali się ambasadorzy, w rozmowach bierze udział także ambasador Ukrainy. W Rosji matki i żony poległych i rannych żołnierzy domagają się informacji o ich losie.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Otoczone wojska ukraińskie wytrzymają najwyżej 3 dni

Świat generał Waldemar Skrzypczak rosja separatyści ukraina wojna wojsko rosyjskie wojsko ukraińskie

twierdzi generał Waldemar Skrzypczak. W komentarzu dla radiowej Jedynki generał powiedział, że rosyjska interwencja uratowała separatystów, którzy przegrywali wojnę. Jego zdaniem okrążone w wyniku interwencji regularnych wojsk rosyjskich pododdziały ukraińskie „są u kresu sił – mają niewiele amunicji, są zmęczone”.
Generał Waldemar Skrzypczak w latach 2006-2009 był dowódcą Wojsk Lądowych. W sierpniu 2009 podał się do dymisji w proteście przeciwko sposobowi zarządzania siłami zbrojnymi przez polskie Ministerstwo Obrony Narodowej.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Skrzypczak-opor-ukrainskich-wojsk-potrwa-2-3-dni-3190220.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Skrzypczak-opor-ukrainskich-wojsk-potrwa-2-3-dni-3190220.html