Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Bankier Kim Dzong Una uciekł z 5 milionami dolarów

Nieistotne

Rząd Korei Północnej poprosił Rosję o pomoc w ujęciu pracownika północnokoreańskiego Korea Daesong Bank Jun Te Hjonga, który uciekł z 5 milionami dolarów. Ostatni raz widziany był w Nachodce, rosyjskim mieście nad Morzem Japońskim, w pobliżu Władywostoku, poinformował dziś południowokoreański dziennik „Dzung-ang Ilbo”. Rząd USA podejrzewa, że Korea Daesong Bank finansuje nielegalne operacje prowadzone przez północnokoreańskie rządowe Biuro 39, pisze Reuters.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-bankier-kim-dzong-una-uciekl-z-5-mln,nId,1491818#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Udostępnij

CBA sprawdzi przetargi na wsparcie informatyczne ZUS-u

Nieistotne Asseco Poland SA CBA nik Prokom SA przetarg wsparcie informatyczne ZUS

Do Centralnego Biura Antykorupcyjnego skierowała komplet dokumentów z kontroli zamówień informatycznych w ZUS Najwyższa Izba Kontroli, poinformował wczoraj po południu rzecznik Paweł Biedziak. NIK ustalił, że w przetargach na wsparcie informatyczne ZUS nie zapewniał równego traktowania zainteresowanych i faworyzował dotychczasowego kontrahenta firmę Asseco Poland SA pracująca dla ZUS od 1997 roku, wówczas jako Prokom SA. Raport w tej sprawie przedstawił NIK na początku czerwca, ZUS nie potrafił wyjaśnić ani odeprzeć zarzutów przedstawionych w nim.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16621983/nik-z-dokumentami-do-cba-ws-nieprawidlowosci-przy-przetargach-w-zus

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16621983/nik-z-dokumentami-do-cba-ws-nieprawidlowosci-przy-przetargach-w-zus