Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Polskie media: premier obejmie czy nie obejmie

Polska

Polskie media ekscytują się możliwością objęcia stanowiska szefa Rady Europejskiej przez premiera Donalda Tuska. Medialni eksperci snują przypuszczenia o tym, czy byłoby to korzystne dla Polski i jak bardzo, kto miałby zostać nowym premierem polskiego rządu, jak wpłynęłoby to na wyniki wyborów, czy Platforma Obywatelska zyskałaby zwolenników, czy też może jednak nie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/kto-za-kogo-i-z-kim-unijna-ukladanka,462895,s.html

Udostępnij

Nie będzie polskiego konsulatu na Krymie

Polska donieck Krym ministerstwo spraw zagranicznych polski konsulat sewastopol zawieszony zlikwidowany

Minister spraw zagranicznych podjął decyzję o likwidacji polskiego konsulatu w Sewastopolu. Zawieszenie konsulatu, które ma miejsce od wiosny, może mieć jedynie charakter przejściowy. Najczęściej zawieszenie jest podyktowane chwilowymi trudnościami. Jednak wygląda na to, że niemożność wypełniania misji przez konsulat RP w ramach państwa ukraińskiego może być długotrwała – powiedział dziś rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski. Polski konsulat w Doniecku jest nadal zawieszony, podobnie jak był do dziś konsulat w Sewastopolu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-ukraina/fakty/news-msz-zlikwidowalo-polski-konsulat-na-krymie,nId,1491095

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-ukraina/fakty/news-msz-zlikwidowalo-polski-konsulat-na-krymie,nId,1491095