Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Wojna na Ukrainie: spada wartość złotego i akcji na GPW

Finanse

Za franka trzeba płacić 3,50 zł, za dolara 3,20 zł, a za euro 4,21 zł. Zdaniem analityków cena franka może dojść w najbliższych dniach do 3,56 zł. Równolegle za spadkiem wartości złotego spadają ceny akcji na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. – Deprecjacja złotego wobec euro i dolara w wyniku kryzysu na Ukrainie w rzeczywistości pomaga polskiej gospodarce – powiedział prezes NBP Marek Belka podczas forum europejskiego w Innsbrucku w Austrii. Zdaniem Marka Belki sytuacja na Ukrainie wywiera negatywny wpływ na naszą gospodarkę, ale nie jet on nadmierny.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/1701/Artykul/1217092,Wojna-rosyjskoukrainska-uderzyla-w-GPW-i-zlotego-Waluty-beda-drozsze-akcje-tansze

Udostępnij

Szwajcaria: rząd utrudnia omijanie sankcji przeciw Rosji

Finanse banki instrumenty finansowe omijanie sankcji rosja sankcje Szwajcaria

Uniemożliwić rosyjskim instytucjom finansowym omijanie sankcji nałożonych na Moskwę przez Unię Europejską mają nowe przepisy ogłoszone wczoraj przez rząd w Bernie. Autoryzacji rządu szwajcarskiego będą wymagały operacje finansowe pięciu głównych rosyjskich banków, a operacje z udziałem instrumentów finansowych wyemitowanych poza Szwajcarią muszą być zgłaszane władzom. Poza tym na liście osób, z którymi zakazane jest prowadzenie operacji finansowych znalazło się 11 nowych nazwisk.
Poza restrykcjami finansowymi rząd Szwajcarii wprowadził również ograniczenia w eksporcie do Rosji maszyn, urządzeń i technologii.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,1033801,title,Szwajcaria-chce-utrudnic-Rosji-omijanie-sankcji-gospodarczych,wid,16842508,wiadomosc.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,1033801,title,Szwajcaria-chce-utrudnic-Rosji-omijanie-sankcji-gospodarczych,wid,16842508,wiadomosc.html