Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

CBA sprawdzi przetargi na wsparcie informatyczne ZUS-u

Nieistotne

Do Centralnego Biura Antykorupcyjnego skierowała komplet dokumentów z kontroli zamówień informatycznych w ZUS Najwyższa Izba Kontroli, poinformował wczoraj po południu rzecznik Paweł Biedziak. NIK ustalił, że w przetargach na wsparcie informatyczne ZUS nie zapewniał równego traktowania zainteresowanych i faworyzował dotychczasowego kontrahenta firmę Asseco Poland SA pracująca dla ZUS od 1997 roku, wówczas jako Prokom SA. Raport w tej sprawie przedstawił NIK na początku czerwca, ZUS nie potrafił wyjaśnić ani odeprzeć zarzutów przedstawionych w nim.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16621983/nik-z-dokumentami-do-cba-ws-nieprawidlowosci-przy-przetargach-w-zus

Udostępnij

Japonia odwleka zaproszenie prezydenta Putina do Tokio

Nieistotne Japonia putin rosja sankcje Ukraina Rosja wizyta wyspy kurylskie zaproszenie

– Nie podjęto jeszcze żadnych decyzji w sprawie terminu wizyty prezydenta Rosji – odpowiedział we wtorek na pytanie dziennikarzy o termin zapowiedzianej wcześniej wizyty prezydenta Władimira Putina w Japonii szef kancelarii premiera Yoshihide Suga. – Rozważymy tę kwestię po przeanalizowaniu różnych czynników w wyczerpujący sposób.
Dziennikarze pytali o termin bo dzień wcześniej minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow pytany o wizytę zapewnił, że wizyta się odbędzie. – Prezydent przyjął zaproszenie, a strona japońska potwierdziła termin wizyty – powiedział.
Japonia i Rosja nałożyły na siebie sankcje za Ukrainę, poza tym, jak pisaliśmy, Japonia ostro protestowała przeciw rosyjskim manewrom na Wyspach kurylskich, o które Tokio toczy z Moskwą spór terytorialny.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polska-azja.pl/2014/08/27/wizyta-putina-w-japonii-pod-znakiem-zapytania/

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polska-azja.pl/2014/08/27/wizyta-putina-w-japonii-pod-znakiem-zapytania/