Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

(WOJNA, 16:25) Rosja: na Ukrainie nie ma naszych wojsk

Świat

Na „dobrze ponad tysiąc” ocenił liczbę rosyjskich żołnierzy działających obecnie na terytorium Ukrainy wysoki oficer w kwaterze NATO w Mons. Pokazal też satelitarne zdjęcia nowoczesnego rosyjskiego sprzętu wojskowego, którego obsługa wymaga wielomięcznego szkolenia, zgrupowanego na Ukrainie. Wedlug danych wywiadowczych NATO po stronie rosyjskiej granicy trwa w gotowości około 20 tys. żołnierzy rosyjskich.
Przedstawiciel Rosji w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie odrzucił jako nieprawdziwe te informacje. Powiedział: „oświadczyliśmy w sposób wyraźny, że nie ma żadnego zaangażowania rosyjskich wojskowych, nie dostarczamy tam żadnego sprzętu. Oskarżenia o to, że idą tam kolumny z bronią, zabrzmiały już w zeszłym tygodniu i jeszcze w poprzednim. Wszystkiemu temu zaprzeczono i zaprzecza się również i teraz. Te oskarżenia nie mają sensu.”

Z ostatniej chwili:
Według nieoficjalnych doniesień Rada Bezpieczeństwa ONZ spotka się dzisiaj w trybie pilnym o godz. 20:00 naszego czasu w sprawie wydarzeń na Ukrainie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3554611,ukraina-rosyjskie-wojsko-opanowalo-nowoazowsk-zolnierze-dostali-rozkaz-by-dojsc-do-odessy,id,t.html

Udostępnij

Napaść Rosji na Ukrainę: Rosjanie zajęli Nowoazowsk

Świat agresja napaść OBWE rada bezpieczeństwa onz rosja ukraina wojna wojsko

Rosyjscy żołnierze mówią mieszkańcom Nowoazowska, że otrzymali rozkazy, by dojść aż do Odessy. Wojska ukraińskie organizują obronę Mariupola. Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko odwołał wizytę w Turcji i zwołał Radę Bezpieczeństwa. Litwa poparła apel Arsenija Jaceniuka o pilne zwołanie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ. W Wiedniu trwa posiedzenie Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3554611,rosyjskie-wojsko-opanowalo-nowoazowsk-ukraina-przygotowuje-sie-do-obrony-mariupola-na-zywo,id,t.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3554611,rosyjskie-wojsko-opanowalo-nowoazowsk-ukraina-przygotowuje-sie-do-obrony-mariupola-na-zywo,id,t.html